Проблеми сучасної Магнітно-Резонансної Томографії (МРТ)

Доволі молодий метод  діагностики з кожним роком наберае оберти у сфері медицини. Великі міста вже не уявляють діагностику без цього методу. Безсумнівно, мова далі буде йти про МРТ чи ядерно Магнітно-Резонансна Томографія.

Даний метод був відкритий декілька десятків років тому Російськими вченими, однак саме патент та право застосування у медицині отримали Американські вчені зі штату Каліфорнії у 1974 році. МРТ це сучасний діагностичний метод, основною відмінністю якого являється відсутність Радіоактивного опромінення, висока точність, змога отримати зображення у багатьох площинах. Попри свої переваги, ця методика є революційною та не досить вивченою, можливі побічні ефекти не відомі попри численні дослідження вчених.

Головні недоліки на сьогодні виявилися не у самому методі, а у інтеграції в сучасному житті. А саме, висока вартість дослідження, великий попит та мала пропозиція, та як наслідок черги та інші незручності.

Магнітно-резонансна томографія у різних центрах коштує по різному, але дешевше ніж 400-500 гривень ви не знайдете, скоріше дорожче. Середня ціна звичайного дослідження дорівнює 600 грн., у великих клініках 1300-1700грн.. Здається все доволі просто, знайшов де дешевше, зробив та рекомендуй іншим. Зазвичай ціна дуже залежить від обладнання на якому проводиться дослідження, можна зробити за 400 грн. а потім доведеться перероблювати за 1200грн.. Перш за все, проконсультуйтесь з лікарем де найкраще зробити дослідження щоб не переплачувати та не отримати «кота у мішку».

Для прикладу ми з фотографували знімки з двох різних діагностичних центрів. Зліва, апарат з потужністю 0,3 Тл., з іншого боку потужність 1,5 Тл. Навіть людині без вищої медичної освіти зрозуміло що зліва не можливо поставити діагноз, а тим-паче призначити лікування.

Окрім ціни МРТ, болюче питання черг. Суть у тому, що вартість самого обладнання вимірюється у мільйонах доларів, а іноді десятках мільйонів. Сама техніка хоч і надійна, але не довговічна. Далеко не кожна лікарня може собі дозволити такі затрати, тому кількість апаратів обмежена, бажаючих та потребуючих у цьому дослідженні багато. Запис на дослідження іноді проводиться на наступний місяць чи тиждень. Існує дуже багато захворювань, котрі не можливо продіагностувати іншими методами,а  тактика лікування різна. Ще 20-ть років тому, захворювання котрі могли залишити людину без можливості пересування навіть у інвалідному візку, сьогодні діагностуються та лікуються завдяки МРТ.

Перш за все пам’ятайте, МРТ хребта, чи то головного мозку треба проводити лише за показами. Де проводити, яку ціну обирати — краще уточнювати в того хто направляє на дослідження, виходячи із того, яке захворювання діагностується що потрібно побачити фахівцю.