Як працює система Прозорро?

Як працює система Прозорро?

Система електронних торгів Prozorro пропонує всім зацікавленим підприємцям та компаніям брати участь у державних тендерах. Основна мета створення системи – захистити бізнес від запровадження корупційних схем та дати можливість підприємцям пропонувати свої послуги та товари нарівні з усіма учасниками тендеру за дотримання правил вільної конкуренції. Діяльність системи доступна державним установам та компаніям, які у своїй роботі дотримуються норм чинного законодавства.

Як почати працювати в системі Prozorro?

Щоб отримати можливість брати участь у торгах (як учасник чи організатор), потрібно пройти процедуру реєстрації. Важливо: зареєструватися безпосередньо на сайті електронних торгів не можна. Доступна реєстрація лише через авторизовані торгові майданчики. Вдалий приклад – Українська Універсальна Біржа tender.uub.com.ua. Хороша репутація та велика кількість позитивних відгуків є гідними причинами для вибору.
На наступному етапі потрібно розібратися з особливостями участі у тендері: чи планується виступати як замовник, чи організатор, пропонуючи послуги чи товари. При складанні анкети на авторизованому майданчику потрібно заповнити всі поля, включно зі своїм статусом.

Працювати в системі можуть:

  • юридичні особи;
  • фізичні особи;
  • нерезиденти (при реєстрації потрібно вказати країну та відповідний код).

Після внесення всіх необхідних даних анкета відправляється на розгляд адміністратору. У тому випадку, якщо немає некоректного внесення даних, і не потрібна додаткова інформація про учасника, адміністратор надсилає повідомлення про позитивне рішення. Залишається лише авторизуватися на акредитованому майданчику. Доступні варіанти – підписання договору в електронній формі чи внесення банківського платежу.
Щоб не пропустити можливість взяти участь у тендері як замовник, можна замовити розсилку, попередньо вказавши бажані параметри. Опція доступна в особистому кабінеті.

Докладніше про організацію електронних торгів

Щоб запропонувати зацікавленим учасникам свої товари та послуги, замовник розміщує тендер на акредитованому майданчику. У оголошенні мають бути прописані загальні вимоги для участі у тендері, а також назва закупівлі. Тут же вказується ціна. Важливо відзначити, що ціна розкривається лише після закінчення торгів, при цьому інформація про учасників не розголошується.
За фактом реєстрації тендеру дані про закупівлю потрапляють в систему Prozorro, після чого розсилаються по інших майданчиках. Зацікавлені підприємці розпочинають торги, відповідно до правил системи. Виграє представник бізнесу, який вкаже найнижчу вартість.
Важливо: система може відхилити пропозицію, якщо подана заявка не відповідає встановленим вимогам (показовий приклад – немає повного забезпечення закупівлі). Також замовник сам може відмовитися від співпраці у разі, якщо підприємець намагається діяти в обхід чинного законодавства.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here