Цікаві факти про аптеки

Факти про аптеку

Сьогодні, отримавши призначення від лікаря, не обов’язковооббігати десятки аптек в пошуку потрібного лікарського засобу. Сучасні технології полегшують це завдання.Зайшовши зі смартфона чи комп’ютера насайт аптек поблизу, можна не лише промоніторити наявність потрібного препарату, а й обрати найбільш прийнятну для себе ціну. Окрім можливості замовити потрібний лікарський засіб через інтернет, багато сучасних аптек пропонують низку додаткових послуг та чималий супутній асортимент товару (дитяче харчування, мінеральні води, медичні вироби, трави тощо).

Але так було не завжди. Колишні аптеки та їх співробітники не мали у своєму розпорядженні сучасних технологій, але зараз можуть здивувати своєю винахідливістю сучасного споживача.

Відомі сьогодні у світі газовані напої—Coca-Cola та Pepsi були винайдені фармацевтами наприкінці ХІХ сторіччя. Крім того, що ці напої були смачним освіжним засобом, у ті часи вважалося, що вони мали й незначнімедичні переваги, починаючи від зменшення вираженостіболю та закінчуючи травленням.

Тоді ж в американських аптеках продавався і звичайний кетчуп, який був запатентованим лікарським засобом для лікування екземи та облисіння.

У 1872 р.американський хімік Роберт Август Чезбро запатентував процес виробництва вазеліну, що використовувався як засіб для виведення плям для оббивки меблів, але через рік вчений зробив висновок про те, що вазелін може бути проносним засобом, або ж застосовуватися у вигляді мазі для загоєння пошкодженої шкіри.

Розробка німецького фармацевта Генріха Нестле врятувала багатьох недоношених дітей наприкінці 1800-х років, адже він розробив перший замінник материнського молока, змішавши коров’яче молоко, пшеничне борошно та цукор.

На початку 1900-хмолодий фармацевт Террі Вільямс зробив дивний подарунок своїй сестрі Мейбл— суміш вугілля з вазеліном, яку вона нанесла на вії. Відтоді світ дізнався про туш для очей «Мейбелін» (англ.Maybelline, поєднанняMabel и vaseline).

Серед інших цікавих винаходів, що були дотичні до фармації,— сонцезахисний крем, лампочка розжарювання та навіть маргарин.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА» за матеріалами www.pharmacytimes.com та www.sydney.edu.au

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here