Особливості вибору медичних автоклавів: що потрібно знати

АвтоклавСтерилізація — це необхідна процедура в роботі медичних закладів будь-якого рівня, починаючи від поліклініки, закінчуючи великими центрами та інститутами. Вона потрібна для медичних інструментів, які стикаються  взаємодіють зі слизовими оболонками та раневими поверхнями. При цьому процедура стерилізації має бути зручною для медичного персоналу й гарантувати знищення всіх небезпечних мікроорганізмів. Щоб запобігти ризику перехресного інфікування, часто для стерилізації знезараження використовують автоклав медичний. Залежно від сфери застосування та матеріалів чи інструментів, які підлягають стерилізації, можуть використовуватись різні пристрої.

Класифікація автоклавів

Європейський стандарт prEN 13060/1-4 підрозділяє автоклави на три класи за низхідною лінією вимог до них:

  1. Клас В. Пристрої мають функцію фракціонованого передвакууму та опцію вакуумного сушіння, що різко підвищує проникність пари. З їхньою допомогою можна стерилізувати будь-які форми медичних виробів та тканин: масивні, порожнисті, пористі, укладені в індивідуальне або подвійне пакування будь-якого типу.

  1. Клас S. Такі автоклави характеризуються привабливішою ціною. Вони не мають опції фракціонованого передвакууму, а використовують функцію лінеарного передвакууму. Розроблені для застосування в медичній та стоматологічній практиці у тих випадках, коли для стерилізації інструментів (в упаковці або без неї) не потрібне використання автоклавів класу B. Не допускаються до стерилізації тубулярні (порожнисті, довгі) інструменти, а також м’які та пористі тканини у великому обсязі.

  1. Клас N. Служать для стерилізації лише неупакованих предметів без порожнеч і щілин, суцільнометалевих інструментів, що завантажуються безпосередньо в лоток, а також пластикових виробів, які витримують температуру до 121 °С.

Крім того, відрізняються автоклави способом завантаження інструментів. Він може бути вертикальним та горизонтальним. Заливання та злив води, залежно від моделі, проводиться ручним чи автоматичним способом.

Критерії вибору медичного автоклава

Медичне обладнання має бути надійним та виготовлятися з якісних матеріалів. Тому важливо звернути увагу на виробника. Надати перевагу краще перевіреному бренду. При виборі медичного автоклава потрібно враховувати такі критерії:

  1. Простота в роботі. Варто звернути увагу на особливості налаштування та управління обладнанням. Плюсом є автоматичні програми, зрозуміле відображення інформації з контролерів-датчиків.

  1. Наявність вбудованого принтера. Така функція дозволяє стежити за якістю апаратури. Якщо в автоклаві немає принтера, необхідно переконатися, що в ньому передбачені роз’єми для доукомплектування цим пристроєм.

  1. Об’єм обладнання. Автоклав має бути розрахований на певну кількість предметів, що підлягають стерилізації. Для стоматології достатньо буде обладнання місткістю 23 л. Якщо потрібно стерилізувати багато інструментів, краще придбати автоклав із кількома піддонами. Це допоможе мінімізувати кількість циклів обробки.

Вибравши якісне обладнання для медичної установи, можна гарантувати пацієнтам високий рівень безпеки при лікуванні.

Джерело: medigran.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here